Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć

Piaskowanie, skaling i fluoryzacja zębów

Lepiej zapobiegać niż leczyć!
Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płytką nazębną .
Dieta i styl życia (m.in. palenie tytoniu, częste picie kawy, herbaty, czerwonego wina) powoduje powstawanie  osadu, kamienia i przebarwień na zębach.
Pakiet zabiegów higienizacyjnych w Eurodentice obejmuje  usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, fluoryzacje i lakierowanie.
Każda higienizacja, zakończona jest instruktażem higieny jamy ustnej  -szkoleniem jak prawidłowo czyścić zęby i  przeciwdziałać gromadzeniu się kamienia nazębnego.
Kamień i osad to czynniki odpowiedzialne za zmiany  próchnicowe, paradontozę czy zapalenia dziąseł. Należy regularnie usuwać płytkę nazębną i zapobiegać jej odkładaniu.

W Eurodentice, w zakresie profilaktyki stomatologicznej oferujemy następujące zabiegi:

Skaling – to bezbolesny zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego oraz płytki bakteryjnej specjalnym skalerem ultradźwiękowym, który rozbija kamień i usuwa bakterie z zębów, nie niszcząc szkliwa. W trakcie zabiegu usuwa się też przebarwienia, których nie można pozbyć się domowymi sposobami.
Scaling nie tylko zapobiega chorobom przyzębia i sprawia, że zęby wyglądają estetycznie, ale również likwiduje przykry zapach z ust, wynikający z działania bakterii zgromadzonych w kamieniu.

Piaskowanie zębów to dotarcie do trudno dostępnych miejsc za pomocą specjalnego piasku stomatologicznego. Usunięcie przebarwień sprawia, że zęby stają się jaśniejsze, a uśmiech ładniejszy.

Fluoryzacja polega na nałożeniu specjalnego preparatu zawierającego fluor. Za jego pomocą zęby są wzmocnione i stają się bardziej odporne na działania próchnicy.

Fluor powoduje remineralizację ( naprawę ) drobnych ubytków szkliwa, znosi nadwrażliwość, zmniejsza odkładanie się płytki bakteryjnej. Najlepiej przeprowadzać ją bezpośrednio po fazie higienizacji zębów. Do fluoryzacji stosujemy zarówno lakiery jak i specjalne żele oraz pianki smakowe aplikowane na łyżkach.

Zabiegi fluoryzacyjne rekomenduje się wykonywać co pół roku.

Dowiedz się więcej