Rozjaśnij swój uśmiech, niech będzie bardziej promienny

Wybielanie zębów w Gdyni

Biel zębów nie od dzisiaj i nie tylko w Hollywood jest jednym z wyznaczników atrakcyjności. Piękny uśmiech niesie wiadomość, że jesteśmy zadbani, zdrowi, godni zainteresowania.

Każdy pragnie mieć piękny uśmiech, a wybielanie zębów to najszybsza i najprostsza metoda do poprawy swojego uśmiechu bez interwencji np. ortodontycznej, czy też protetycznej.

Istnieje wiele metod wybielania zębów. Profesjonalne wybielanie nie niszczy ,ani nie zmienia struktury zębów. Sprawia jedynie, że stają się one bielsze i bardziej lśniące. Stosujemy wybielanie zarówno nakładkowe jak i wybielanie gabinetowe. Przed przystąpieniem do zabiegu wskazana jest szczegółowa diagnostyka. Lekarz musi ocenić czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań. Zabiegowi wybielania może poddać się każdy, kto nie jest zadowolony z koloru swoich zębów i ukończył 16 lat.

W ramach przygotowania do wybielania zawsze należy wykonać zabieg higienizacyjny:

Wybielanie gabinetowe – wybielanie zębów przeprowadzamy przy użyciu specjalnej lampy – zabieg jednorazowy, polega na nałożeniu dedykowanego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie go przez „zimne niebieskie światło” lampy. Wybielanie systemem stosowanym w Eurodentice jest bezpieczne. Cały proces wybielania trwa około 45 minut. Rezultatem wybielania jest poprawa koloru. Efekt pozostaje widoczny przez okres 2-3 lat, ale jest to zależne od indywidualnych predyspozycji oraz nawyków pacjenta. Przez pierwsze 48h po wykonaniu zabiegu nie należy spożywać pokarmów ani pić napojów posiadających ciemne barwniki – obowiązuje tzw. „biała dieta” Aby utrzymać biel zaleca się szczotkowanie zębów pastą wybielającą (bez fluoru). Dzięki właściwej higienie, systematycznym i regularnym wizytom higienizacyjnym efekty mogą pozostać nienaruszone przez bardzo długi czas.

Wybielanie zębów za pomocą tej techniki jest szybkie i skuteczne, a jednocześnie w pełni bezpieczne, ponieważ nie uszkadza ani szkliwa, ani dziąseł. Wybielanie tą metodą zapewnia natychmiastowy efekt w wybranym odcieniu bieli.

Wybielanie nakładkowe – zabieg, który wymaga od pacjenta zaangażowania i systematyczności. Aby uzyskać efekt pięknych i białych zębów; wymagany jest dłuższy czas stosowania preparatów wybielających. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg trwa od 7 do 14 dni i jest kontynuowany przez pacjenta w domu. Lekarz sprawuje jedynie nadzór i kontrolę nad przebiegiem wybielania a pacjent jest zobowiązany do zgłaszania się na wizyty kontrolne. Aby móc wykonać wybielanie lekarz pobiera wyciski, aby na ich podstawie wykonać indywidualne specjalne szyny z przestrzeniami dla materiału wybielającego. Pacjenci po odpowiednim przeszkoleniu przez nasz personel, sami nakładają żel do wkładek i wykonują wybielanie w domu.

Wybielanie pojedynczych zębów – możliwe jest również wybielanie pojedynczych zębów-najczęściej martwych (leczonych kanałowo). Jest to dość skomplikowany zabieg, wymagający kilku wizyt. Preparat wybielający umieszcza się wewnątrz przebarwionego zęba, usuwając uprzednio założone wypełnienie (najczęściej nieszczelne). Cała procedura wymaga kilkukrotnej wymiany preparatu (zwykle 2-3 razy) aż do uzyskania pożądanego efektu. Kiedy przebarwienia znikną należy wypełnić szczelnie ubytek.

UWAGA!

Po przeprowadzonym wybielaniu gabinetowym pacjent zobowiązany jest do utrzymania białej diety przez 5 dni. W przypadku wybielania nakładkowego specjalna dieta dotyczy także okresu, w którym pacjent używa nakładek.

Dowiedz się więcej