Pewność uśmiechu i harmonii

Ortodoncja w Gdyni

Ortodoncja – leczenie wad zgryzu, w naszym gabinecie dotyczy nie tylko pacjentów młodych, ale również dorosłych.

Ponad 2/3 populacji ma zaburzenia zgryzu, tylko nieliczni poddają się leczeniu. Nie leczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie. Stłoczone zęby to większe ryzyko wystąpienia próchnicy, chorób przyzębia, a w skrajnych przypadkach zaburzeń układu pokarmowego. Krzywe zęby trudniej jest czyścić i ścierają się one nierównomiernie. Występują zapalenia dziąseł i bóle zębów.

Nieatrakcyjny uśmiech może mieć wpływ na poczucie własnej wartości i pewności siebie. Zostało udowodnione, że osobom uznawanym za ładne i atrakcyjne podświadomie przypisujemy więcej cech pozytywnych i obdarzamy je większym zaufaniem, zanim je poznamy.

Aparaty ortodontyczne ruchome są skuteczne w eliminacji nieprawidłowej czynności mięśni otaczających jamę ustną, w leczeniu wad budowy szczęk – np. zwężeń szczęk. Mają natomiast nieznaczny wpływ na położenie zębów.

Większość wad zgryzu ujawnia się u dzieci i młodzieży w okresie wymiany uzębienia mlecznego na stałe. Rozpoczęcie terapii w tym okresie daje z reguły większe możliwości w porównaniu z leczeniem dorosłych i pozwala wykorzystać potencjał wzrostowy oraz możliwość działania ortopedycznego indywidualnie dobranym do wady i zaprojektowanym przez lekarza aparatem.

Ruchome aparaty ortodontyczne

„Raty na aparaty” po więcej informacji zadzwoń do nas.

Aparaty ortodontyczne stałe dają możliwość precyzyjnego przyłożenia siły i pozwalają na uzyskanie atrakcyjnego uśmiechu w relatywnie krótkim czasie. Dzięki temu ,że nie można ich wyjmować, działają przez cały okres leczenia. Delikatne siły oddziaływają na zęby non stop i dlatego efekty leczenia są dość szybko zauważalne.

aparaty stałe składające się z przyklejonych do zębów zamków, przywiązanego do nich łuku oraz elementów dodatkowych.

W zależności od oczekiwań pacjentów wyróżnia się zamki metalowe oraz estetyczne ( aparat porcelanowy, aparat szafirowy )

Poza konwencjonalnymi zamkami oferujemy  nowoczesne zamki samoligaturujące ( aparat samoligaturujący )

Nie można zapomnieć, że aparat jest jedynie narzędziem i, podobnie jak narzędzia chirurgiczne, bez udziału lekarza nie wyleczy pacjenta. Leczenie ortodontyczne to też dobra współpraca pomiędzy lekarzem ortodontą i pacjentem, który powinien stosować się ściśle do zaleceń otrzymanych w trakcie wizyty.

W naszych gabinetach Pacjenci mają do wyboru następujące stałe aparaty ortodontyczne:

zamek metalowy MINI

Zamki metalowe mini

Zamki szampańskie - Iconix

Zamek samoligaturujący

Zamki samoligaturujące

Zamek szafirowy

Zamki szafirowe

Szczęka z założonym aparatem ortodontycznym

Dowiedz się więcej