Implanty

Skutecznie przywracamy uśmiech

Implanty

Implantologia to nowoczesna metoda wypełniania braków uzębienia. Jest to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością. Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający ząb.

Nie uszkadza sąsiednich zębów, najlepiej wszczepić go jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Po utracie zęba otaczająca go kość zanika, więc nie zwlekaj z decyzją, przyjdź na konsultację i dowiedz się więcej.

IMPLANT Z BLISKA – ZĄB NATURALNY A IMPLANT DENTYSTYCZNY

W Eurodentice  polecamy  implanty szwedzkiej firmy Dentsply – AstraTech Implant System.

System istnieje od 21 lat i jest najlepiej udokumentowanym systemem na świecie.

Co nas przekonało do tego systemu ?

Unikalne właściwości implantów AtraTech przyczyniają się do szybszego procesu gojenia a co za tym idzie skracają czas leczenia.

Innowacyjna powierzchnia OsseoSpeed (TM) kształtowana fluorem, symuluje szybszą nadbudowę tkanki kostnej co zapewnia trwałe, stabilne połączenie kości z implantem. Dzięki technologii Micro Thread (TM) oraz Conical Seal Design (TM) uzyskujemy optymalny rozkład obciążenia i wartości naprężeń oraz silne i szczelne połączenie implantu z łącznikiem.

Firma daje dożywotnią gwarancję na implant.

W związku z pojawiającą się na rynku ogromną ilością systemów implantologicznych, których implanty często produkowane są bez należytego nadzoru, informujemy że nad jakością produkcji Implantów AstaTech czuwa jednostka certyfikująca TUV SUD

System ma opatentowany kompleks 4 cech charakterystycznych:

powierzchnia (OssseoSpeed),

mikro gwint w 1/3 wysokości implantu (MicroThread),

stożkowe połączenie implantu z łącznikiem (Conical Seal Design),

powiększona powierzchnia tkanki miękkiej (Connective Contour)

Integracja wszczepu trwa z reguły od 8 do 12 tygodni ,czasami w bardziej skomplikowanych przypadkach dłużej.

Implanty są zrobione z tytanu. Ich powierzchnia została zmodyfikowana tlenem (TiO2), dzięki czemu uzyskano szorstkość co z kolei przyspieszyło osteointegracje(zrost żywej tkanki kostnej z powierzchnia implantu). Kilkanaście lat temu została dodatkowo zmodyfikowana (OsseoSpeed) przez dodanie fluoru, co jeszcze bardziej przyspieszyło proces osteointegracji.

AstraTech to niezwykły i niezawodny implant, którym będzie ci służyć dłużej niż inne niesprawdzone systemy.

Zabieg wszczepienia

Zabieg polega na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Trwa ok. 1 godziny i jest całkowicie bezbolesny.

Gwarancja

W przypadku odrzucenia przez organizm implantu, z przyczyn niezależnych od pacjenta, zabieg wykonywany jest powtórnie BEZKOSZTOWO.

Po okresie gojenia się wszczepu wykonuje się na nim odbudowę protetyczną. Jej cena jest zróżnicowana i zależy od rodzaju odbudowy i użytych materiałów.

All-on-4 – system odbudowy pełnego łuku zębowego podczas jednego zabiegu, w  trakcie którego cztery implanty są umieszczane są w szczęce lub żuchwie po to, by przymocować do nich odbudowę protetyczną. All-on-4™ to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas dla pacjentów z bezzębiem,   które skutkuje zwiększoną satysfakcją pacjenta – w zakresie funkcji, estetyki, odczuwania, mowy i poczucia własnej wartości. . Wyjątkowość metody All-on-4™ polega na optymalnym wykorzystaniu istniejących warunków kostnych i precyzyjnej lokalizacji implantów, bez konieczności odbudowy kości. Pozwala to znacznie obniżyć koszty leczenia i uniknąć ewentualnych powikłań po zabiegach rekonstrukcyjnych. Istotne jest to, że pacjent w trakcie jednego zabiegu może mieć usunięte zęby resztkowe,  osadzone implanty i przykręconą odbudowę protetyczną. Koncepcja leczenia All-on-4 jest nie tylko najmniej czasochłonną opcja leczenia, ale również najmniej kosztowną w porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia implantologicznego bezzębia i nieuchronnego bezzębia. Gwarantowany piękny uśmiech w 1 dzień!

Dowiedz się więcej