Stomatologia dziecięca

Bezbolesne leczenie próchnicy w przyjaznej atmosferze

Stomatologia dziecięca

Zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem zębów dzieci i młodzieży .W naszym centrum preferujemy metody bez stosowania jakiegokolwiek przymusu. Aby nie stresować naszych milusińskich i od samego początku budować pozytywne skojarzenia, prowadzimy wizyty adaptacyjne, które stopniowo przyzwyczajają dziecko do obecności lekarza, zapoznają go z gabinetem stomatologicznym, fotelem i narzędziami. Wizyta przeprowadzana jest w formie zabawy, po której pociecha wychodzi zawsze z drobnym prezentem.

Pedodoncja to specjalizacja stomatologiczna wyodrębniona ze względu na odrębność budowy zębów i całego narządu żucia u dzieci . Wiąże się  ze specyficznym postępowaniem i innymi metodami leczenia.

Ze względu na tą odmienność niezmiernie ważne jest, aby w jak najwcześniejszym okresie zadbać i piękny i zdrowy uśmiech swojej pociechy. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie pozwala uniknąć skomplikowanych i kosztownych  w późniejszym okresie  zabiegów.

Proponujemy naszym milusińskim:

Leczenie próchnicy – kolorowe wypełnienia – do zębów mlecznych i najwyższej jakości wypełnienia kompozytowe do zębów stałych

Lakowanie – jest od kilku lat rutynowym zabiegiem profilaktycznym. Dotyczy zębów stałych: przedtrzonowych i trzonowych. Budowa anatomiczna tych zębów ze względu na obecność głębokich szczelin i bruzd sprzyja niestety zaleganiu bakterii. Kolonizują one bruzdę już w momencie wyrzynania zęba i bardzo szybko doprowadzają do próchnicy. W celu zabezpieczenia zęba wyrzynającego się przed inwazją próchnicy stosuje się zabieg profilaktyczny polegający właśnie na lakowaniu bruzd, czyli uszczelnieniu bruzd specjalnymi żywicami, tak aby nie mogły do nich wniknąć bakterie. Zabieg poprzedzamy ozonoterapią, dla pewności, że pod warstwą laku nie ma żadnych bakterii próchnicotwórczych. Zalakowane zęby wymagają jednak systematycznych kontroli, m.in. w celu sprawdzania szczelności laku.

Lakierowanie – dzieci mówią na to „malowanie” zębów lakierem fluorowym, który skutecznie zapobiega powstawaniu próchnicy.

Dowiedz się więcej